MY O SOBĚ

Jsme studentské divadlo při chebském gymnáziu. Trychtýř vznikl v roce 1994. Své morgensternovské jméno dostal v autobusu mezi Chebem a Františkovými Lázněmi. Trychtýř je symbolem jednoduchosti, nikoliv však privitivismu. Jako studentské divadlo se nemusíme (a nechceme) podřizovat kulturnímu trhu. Vybíráme a připravujeme to, do čeho máme chuť a na co nám stačí síly. Chceme nejen hrát, ale i si hrát.

Uvedená představení

Šibeničníkovy písně (Z poezie Christiana Morgensterna)
videofilm

Pěna dní
dramatizace románu Borise Viana, uvedeno třikrát v Divadle Boženy Němcové Františkovy Lázně, poprvé jako součást Literárních Františkových Lázní.

Šibeničníkovy písně (Z poezie Christiana Morgensterna)
několik jevištních verzí (nejvýraznější dvojjazyčná česko-německá ve spolupráci se studenty bayreuthského Gymnasia Christian-Ernestinum a verze snově-hudební s hudbou skupiny Stromboli)

Ionesco, pendlovky a plešatá zpěvačka (Komedie o psaní absurdního dramatu)
uvedeno dvakrát v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních, jednou ve zkrácené podobě na přehlídce studentských divadel Class Acts, jednou v "D" studiu Západočeského divadla v Chebu a jednou na gymnáziu v Českém Krumlově. Derniéra tohoto představení pro
běhla 20. června 1998 v "D" studiu Západočeského divadla v Chebu.

Komu patří jazz
pořad jazzu a jazzové poezie připraven ve spolupráci se školním Jazzbandem), uvedeno na školní Akademii

Konflikty
pásmo připravené pro družební město Fojnica (Bosna a Hercegovina). Spojení na jevišti vznikajících kreseb, hudby a živých obrazů - pěti postav ze světové literatury v jejich konfliktech. Uvedeno dvakrát ve Fojnici, jednou pro Kaspar-Zeuss-Gymnasium v Kronachu (Německo) a jednou v Západočeském divadle v Chebu.

S vyloučením veřejnosti
hra Vianova současníka a přítele J. P. Sartra. Premiéra 20. října 2001. Sartrova jednoaktovka je uváděna ve studiu D Západočeského divadla v Chebu, kromě toho byla hrána na gymnáziu a v Okresním vlastivědném muzeu v Českém Krumlově.

Black Box
divadelní klip, který jsme začali připravovat na setkání družebních měst ve Fojnici (Bosna a Hercegovina). Program se skládá z několika obrazů doprovázených hudbou a projekcemi. Představení bylo uvedeno na "Dni otevřených dveří" na Gymnáziu Cheb.

Knoflíky
drama inspirované stejnojmennou rozhlasovou hrou Ilse Aichingerové, které staví proti sobě dva smysly lidské existence - práci, lásku. Premiéra 9.11. 2002 v Západočeském divadle v Chebu

Čtyři pokoje
komedie podle téměř kultovního filmu, který vypráví o tom, co všechno se může stát hotelovému pikolíkovi o jeho první noční službě na Silvestra. Premiéra 24. 1. 2004 v Západočeském divadle v Chebu.

S vyloučením veřejnosti
obnovená premiéra, hra uvedena 10.6.2004 na festivalu "Chebské dvorky"

Čojčvlak - Tscheutschlandbahn
První česko-německé divadlo na železnici. Divadelní vlak, jež vezl Čechy a Němce, kteří po cestě vytvářeli divadelní představení. Zastávky: Mariánské Lázně, Cheb, Marktredwitz

Láska = Liebe
původní česko-německý muzikál připravovaný pro Krajinnou výstavu Cheb-Maktredwitz 2006

Kaplan! Zas ten Kaplan!!
hra (s jazykem a diváky) odehrávající se ve večerní jazykové škole, která vznikla podle situací z knihy Leo Rostena Pan Kaplan má třídu stále rád. Premiéra 14. června 2008 v Divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních.

Motýl na anténě
připravovaná premiéra hry Václava Havla